پیش گزارش

پیش گزارش (5)

در صبحگاه سه شنبه 27 رجب هلال ماه در تمام پهنه ایران با چشم غیر مسلح قابل رویت خواهد بود این هلال در مناطق شمالی کشور نیاز به اسمانی پاک دارد زیرا در زمان طلوع ماه ، خورشید کمی بیش از منفی 6 درجه در زیر افق قرار دارد اما فاز بیش از سه درصد ماه برای رصدگران کمبود ارتفاع منفی خورشید در لحظه طلوع ماه را بهبود میبخشد.
وضعیت رویت پذیری هلال آخر ماه ربیع الثانی 1438 ین هلال در تمام پهنه ایران با چشم غیر مسلح در شامگاه جمعه در شرایط مساعد اب و هوایی قابل رویت است.بدیهی است هلال صبحگاهی در مناطق شمال شرق – شرق – و جنوب شرقی راحترین مکان برای رویت و مناطق شمال غربی – غرب و جنوب غربی رویت هلال کمی سخت تر خواهد شد...
وضعیت رویت پذیری هلال صبحگاهی ذی القعده 1437 در صبحگاه چهارشنبه 10 شهریور 1395 مطابق با 27 ذی القعده 1437 برابریا 31 اگوست 2017 هلال ماه در تمام پهنه ایران با چشم غیر مسلح قابل رویت خواهد بود . لازم به یاداوری است که برای محاسبه رویت پذیری یا رویت ناپذیری هلالهای صبحگاهی، معیار اینجانب (که بر اساس پارامترهای فاز و ارتفاع است) بر مبنای لحظه طلوع ماه میباشد نه لحظه طلوع خورشید .
به نام خداوند جان و خرد لحظه مقارنه ماه و خورشید در ساعت یک و پانزده دقیقه بامداد چهارشنبه 29 شوال 1437 برابر با سوم اگوست سال 2016 میلادی به وقت ایران حادث میشود. این هلال در شامگاه چهارشنبه در مناطق شمالی کشور و مرکز و جنوب حتی با ابزار قوی بعد از غروب خورشید قابل رویت نیستد فقط احتمال بسیار کمی در منتها الیه جنوب کشور در شرایط اب و هوای بسیار مناسب ممکن است هلال را بعد از غروب خورشید رویت کرد بدیهی است ابزار قوی،افق بسیار مناسب و
به نام خداوند جان و خردلحظه مقارنه ماه و خورشيد به وقت بین المللی در ساعت 11.01 دقيقه دوشنبه 14 تیر ماه 1395 خورشيدي و به وقت ایران با احتساب به ساعت تابستانی درساعت 15.31 دقیقه برابر با 28 رمضان 1437هجري قمري و مطابق با 4 جولای 2016 ميلادي خواهد بود. در غروب روز دوشنبه هلال ماه شوال در هیچ قاره ای حتی با قویترین ابزار قابل رویت نیست ، این هلال در غرب اقیانوس ارام جنوبی ( نیم کره جنوبی ) با چشم غیرمسلح و درمنتهی الیه غرب اقیانوس ارام جنوبی با چشم غیر مسلح رویت پذیر خواهد بود.

خبرنامه

گالری تصاویر

آب و هوا

Mostly cloudy

7°C

تهران

Mostly cloudy
Humidity: 36%
Wind: ENE at 11.27 km/h
Monday 8°C / 19°C Partly cloudy
Tuesday 9°C / 16°C Scattered showers
Wednesday 10°C / 16°C Partly cloudy
Thursday 7°C / 15°C Partly cloudy
Friday 4°C / 14°C Mostly cloudy
Saturday 1°C / 7°C Mostly cloudy